Męki Bayernu Monachium w Brunszwiku

Do 75. minuty w Brunszwiku pachniało sensacją. Mistrz Bundesligi w sezonie 2013/2014 - Bayern Monachium - potwornie męczył się z ostatnim w tabeli Eintrachtem. Wówczas jednak sytuację sam na sam z Danielem Davarim wykorzystał Claudio Pizarro, ratując Bawarczyków przed kolejną niespodziewaną stratą punktów. Drugą bramkę dołożył Mario Mandzukić, dzięki czemu dogonił Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców (obaj mają po 18 goli). Cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Freiburga, znacząco przybliżając się do utrzymania w lidze.

Fani Eintrachtu Brunszwik nie mieli wątpliwości, że remis z Bayernem byłby ogromnym sukcesem podopiecznych Torstena Lieberknechta. Nie przeszkadzało im, że przez niemal cały mecz ich piłkarze myśleli przede wszystkim o uniknięciu straty gola. Niestety sił i koncentracji gospodarzom wystarczyło do 75. minuty.

Mający ogromne problemy ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji bramkowych, Bayern długo nie mógł przedrzeć się przez zasieki defensywnie usposobionych gospodarzy. Na szczęście dla piłkarzy Josepa Guardioli lukę w defensywie Eintrachtu odnalazł Pizarro, wbiegając w pole karne i z ogromnym spokojem posyłając piłkę obok bezradnego Davariego.

Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć golem, a na dodatek w 86. minucie stracili kolejnego. Tym razem Mario Mandzukić, który na boisku pojawił się 13 minut wcześniej, strzałem z pola karnego ustalił wynik spotkania na 2:0.

Coraz bliższy utrzymania w Bundeslidze jest SC Freiburg. W sobotę gracze Christiana Streicha pokonali u siebie 4:2 Borussię Moenchengladbach, choć do przerwy przegrywali 0:1. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Admir Mehmedi, a kluczem do zwycięstwa okazały się trafienia Olivera Sorga (71.) na 2:1 i Vladimira Daridy (72.) na 3:1.

Werder Brema pokonał u siebie 3:1 Hoffenheim, ale Ludovic Obraniak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. W barwach gości cały mecz rozegrał z kolei Eugen Polanski, ale niczym specjalnym się nie wyróżnił.

W meczu drużyn środka tabeli Augsburg zremisował u siebie z Herthą Berlin 0:0. Bliżej zwycięstwa w tym meczu byli goście, ale mimo kilku prób nie udało im się pokonać Marwina Hitza.