Peszko i Matuszczyk awansowali do Bundesligi!

FC Koeln wraca do Bundesligi! Drużyna, w której występują reprezentanci Polski Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko pokonała na własnym boisku VfL Bochum (3:1) i na trzy kolejki przed końcem zapewniła sobie awans.

Tak Peszko jak i Matuszczyk wyszli w podstawowym składzie Kolonii na mecz z Bochum. Pierwszy przebywał na boisku od początku do końca, natomiast drugi został zmieniony już w przerwie. Swoją szansę otrzymał również Piotr Ćwielong po stronie Bochum, który spędził na placu boju 77 minut.

Wynik meczu otworzył w 42. minucie otworzył wspomniany Matuszczyk, jednak ku rozpaczy miejscowych kibiców, pokonał on własnego bramkarza. Tuż po zmianie stron do remisu doprowadził Marcel Risse, ale momentem zwrotnym była 63. minuta, kiedy to za faul we własnym polu karnym czerwoną kartkę zobaczył Jonas Acquistapace.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patrick Helmes, który dopiero po dobitce zdołał pokonać bramkarza rywali. W końcówce gości dobił Anthony Ujah, którzy przypieczętował wygraną Koziołków i awans swojego zespołu do najwyższej klasy rozgrywek.

Koeln po 31 kolejkach ma na swoim koncie 64 punkty i o dziesięć wyprzedza drugie Greuther Furth oraz o jedenaście trzeci Paderborn.