"Kicker" docenił premierowe trafienie Lewandowskiego

Niemiecki magazyn "Kicker" opublikował noty za weekendowe mecze Bundesligi. Robert Lewandowski, który w spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen strzelił swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu Bayernu Monachium, otrzymał trójkę.

Jeśli chodzi o podopiecznych Josepa Guardioli, lepsze noty otrzymali tylko Philipp Lahm (2,5) i Xabi Alonso (2,5). Przypomnijmy, że "Kicker" stosuj skalę 1-6, gdzie 1 to klasa światowa.

W dziesiątej minucie meczu z Schalke polski snajper rozegrał szybką akcję z Sebastianem Rode i spokojnie umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z pola karnego. Ponadto "Lewy" stworzył sobie jeszcze kilka sytuacji, ale więcej bramek nie zdobył. Strzelili jednak gospodarze, a konkretniej Benedikt Hoewedes i tym samym hit drugiej kolejki Bundesligi zakończył się remisem 1:1.

Teraz w lidze niemieckiej, podobnie jak we wszystkich pozostałych, zawodników czeka dwutygodniowa przerwa, związana z meczami eliminacji Euro 2016. Niemcy i Polska rywalizują w grupie D. W niedzielę 7 września Biało-Czerwoni z Robertem Lewandowskim w składzie zmierzą się z Gibraltarem. Niemcy zagrają ze Szkocją.