Cztery tygodnie przerwy Henricha Mchitarjana

Henrich Mchitarjan w sobotnim meczu Borussii Dortmund z FSV Mainz nabawił się urazu stawu skokowego i najprawdopodobniej będzie pauzował przez kolejne cztery tygodnie - poinformowała w niedzielę oficjalna strona BVB.

Mchitarjan doznał urazu w 90. minucie przegranego przez Borussię meczu 0:2, oddając strzał z 20 metrów. Po jego próbie piłka trafiła w słupek. Pomocnik reprezentacji Armenii pojawił się na boisku w 65. minucie.

W trakcie powrotnej drogi do domu Mchitarjan odczuwał duży ból, a po przyjeździe do Dortmundu zajął się nim dr Markus Brown. 25-letni piłkarz powinien wrócić na boisko pod koniec października.

Mchitarjan jest już szóstym pomocnikiem, z którego w najbliższym czasie nie będzie mógł skorzystać trener Juergen Klopp. Wcześniej kontuzje wyeliminowały Marco Reusa, Kubę Błaszczykowskiego, Ilkaya Gundogana, Nuriego Sahina i Olivera Kircha.

W tym sezonie Ormianin rozegrał już 7 meczów dla BVB, strzelając dwa gole. Bramkarzy rywali pokonywał w Superpucharze Niemiec (mecz z Bayernem Monachium) i pierwszej rundzie Pucharu Niemiec (mecz z Stuttgarter Kickers).