Bayern Monachium zmiażdżył AS Roma

Bayern Monachium, po popisowej pierwszej połowie spotkania, pokonał w 3. kolejce Ligi Mistrzów AS Romę na jej boisku 7:1 (5:0) i rozsiadł się pewnie na czele grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramkę i asystę w drużynie mistrzów Niemiec zaliczył Robert Lewandowski.

Polski snajper trafił na 3:0 dla swojej drużyny, popisując się świetnym uderzeniem głową, później podał pięknie do Arjena Robbena, który podwyższył na 4:0. "Lewy" po raz pierwszy w karierze trafił do bramki drużyny z Italii, plac gry opuścił w Rzymie w 68. minucie, zmieniony przez Francka Ribery'ego. Francuz trafił do siatki rywali w 78. minucie.

W drugiej odsłonie meczu honor rzymian uratował Gervinho, który trafił na 1:5 i choć w części odkupił swoim fanom gorzki wieczór w Wiecznym Mieście. Rywale ukąsili jeszcze dwa razy i mecz zakończył się ich triumfem 7:1 (5:0). Bawarczycy wygrali w tegorocznej Champions League po raz trzeci, są blisko awansu do fazy pucharowej rozgrywek z grupy E. Roma o miejsce za plecami Bayernu bić się będzie z CSKA Moskwa i Manchesterem City.