FC Koeln zwyciężył w Bremie po 19 latach

W pierwszym meczu dziewiątej kolejki Bundesligi FC Koeln pokonało na wyjeździe Werder Brema 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola strzelił Nigeryjczyk Anthony Ujah, który na boisku pojawił się minutę wcześniej.

Spotkanie z 11. ekipą w tabeli z dużym prawdopodobieństwem było dniem sądu dla szkoleniowca gospodarzy Robina Dutta. Obecne rozgrywki są dla Zielono-Białych fatalne. W ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli oni tylko cztery punkty i okupują ostatnie miejsce w ligowej stawce. Dla piłkarzy z Kolonii była to niepowtarzalna okazja, aby wreszcie zdobyć Weserstadion. Ostatni raz Koeln wygrało na tym obiekcie w grudniu 1995 roku. Pomóc miał w tym Paweł Olkowski, który wybiegł w podstawowym składzie. Na ławce zaczęli natomiast Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko.

W pierwszej połowie mecz nie powalał. Werder grał bardzo chaotycznie, wręcz bez żadnego pomysłu, a piłkarze z Kolonii cofnęli się i czekali na ewentualny kontratak. Klarownych sytuacji było bardzo mało, a walka toczyła się głównie w środku pola. Dobrze w defensywie wyglądał Olkowski, który parę razy pewnie powstrzymywał przeciwników.

Po 13 minutach od wznowienia po przerwie Peter Stoeger zdecydował się na wprowadzenie do gry Anthony'ego Ujaha. Czterokrotny reprezentant Nigerii dosłownie moment po wejściu oddał celny strzał zza pola karnego, a niedługo potem wykończył akcję Dusana Svento, który podholował futbolówkę do linii końcowej.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali próbami z dystansu. Najpierw uderzenie Zlatko Junuzovicia świetnie końcówkami palców przeniósł nad poprzeczką bramkarz Kolonii Raphael Wolf, a już po straconym golu Izet Hajrović trafił w słupek.

Mecz kończyło na murawie dwóch Polaków. W 69. minucie asystenta przy jedynym golu, czyli Svento zmienił Sławomir Peszko.

Dramatyczna sytuacja Die Werderaner trwa. Zespół przegrał po raz piąty w tym sezonie i nadal pozostaje jednym z dwóch (obok Freiburga), który nie odniósł jeszcze zwycięstwa.

Werder Brema - FC Koeln 0:1 (0:0)

Bramka: Anthony Ujah (59)