Guardiola zadowolony z jednego punktu

W hicie 9. kolejki Bundesligi Bayern Monachium zremisował na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 0:0. Z punktu wywalczonego na trudnym terenie zadowolony był trener monachijczyków Josep Guardiola.

- Jestem bardzo zadowolony z naszej gry i z punktu - zapewnił hiszpański szkoleniowiec mistrzów Niemiec.

Na Borussia-Park doszło do zaciętego spotkania, które mogło rozstrzygnąć się w obie strony i tak też to widział Guardiola. - W pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu. W drugiej połowie byliśmy trochę zmęczeni i musieliśmy więcej grać z kontry - przyznał opiekun Bawarczyków.

Bayern nic nie strzelił, ale co ważne nic też nie stracił, w czym ogromna zasługa bezbłędnego Manuela Neuera. - Bez Neuera strzeliliby nam gola albo dwa - słusznie zauważył Josep Guardiola. Bramkarz reprezentacji Niemiec zachował czyste konto w siódmym meczu Bundesligi z rzędu.

Po dziewięciu kolejkach Bundesligi Bayern Monachium utrzymuje się na pierwszym miejscu w tabeli z czterema punktami przewagi nad Borussią Moenchengladbach i VfL Wolfsburg.