Borussia Dortmund wygrała z Betisem

Borussia Dortmund pokonała 2:0 Real Betis w towarzyskim spotkaniu rozegranym na Stadion am Zoo w Wuppertal. W niemieckiej drużynie wystąpił Jakub Błaszczykowski. Łukasz Piszczek znalazł się poza kadrą na mecz.

Pierwszą bramkę dla drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela strzelił Adrian Ramos w 36. minucie meczu. Wynik spotkania na 2:0 ustalił Oliver Kirch pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Borussia Dortmund rozpocznie sezon w Bundeslidze od starcia z Borussią Moenchengladbach. Mecz rozegrany zostanie 15 sierpnia. Betis, który jest beniaminkiem Primera Division, 23 sierpnia zagra z Villarrealem.

Drużyna z Signal Iduna Park w czwartek pokonała na wyjeździe Wolfsburger AC 1:0 w spotkaniu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy. Jedyną bramkę zdobył Jonas Hofmann. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek.