Trzecie zwycięstwo Carlo Ancelottiego z Bayernem

Również w trzecim meczu testowym pod wodzą trenera Carlo Ancelottiego, Bayern Monachium bez większych problemów pokonał grającego na co dzień w szóstej lidze SpVgg Landshut. O pewnym, trzybramkowym zwycięstwie Bawarczyków zadecydowały trafienia Francka Ribery'ego, Davida Alaby oraz 19-letniego Daniela Haeglera.

Do położonego w Bawarii Landshuta, Ancelotti podobnie jak w dwóch poprzednich meczach sparingowych zabrał wielu zawodników reprezentujących na co dzień barwy drugiej drużyny Bayernu. W kadrze mistrza Niemiec zabrakło jeszcze wszystkich przebywających wciąż na urlopach uczestników tegorocznych mistrzostw Europy, jak również Xabiego Alonso i Rafinhi, którym Ancelotti dał odpocząć, Thiago Alcantary oraz Holgera Badstubera.

W początkowej fazie meczu Bawarczycy mieli sporo trudności ze znalezieniem środka na pokonanie dobrze broniących się gospodarzy. Sam Ribery aż pięciokrotnie przegrywał pojedynek z bramkarzem rywali Haraldem Huberem, by dopiero w 34.minucie wpisać się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania.

Na 2:0 podwyższył kilka minut przed końcem pierwszej części meczu pięknym uderzeniem David Alaba, zaś o wyniku i pewnym zwycięstwie rekordzisty Niemiec przesądził w 79.minucie spotkania, trzecim trafieniem na konto Bawarczyków Daniel Haegler.

- Nie jest łatwo, gdy w naszych szeregach brakuje wciąż wielu zawodników. Chcemy grać jeszcze lepiej - podsumował krótko przebieg spotkania, kapitan Bayernu Philipp Lahm.

Szansę na poprawę, Bawarczycy będą mieli już w nadchodzącym tygodniu. We wtorek (26 lipca), Ancelotti już z pełną kadrą Bayernu uda się bowiem na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych, gdzie jego podopiecznych czekać będą kolejne sprawdziany.

Podczas podróży po USA, Bawarczycy rozegrają aż trzy mecze sparingowe, z rywalami z najwyższej półki: AC Milanem (27 lipca), Interem Mediolan (30 lipca) oraz Realem Madryt (3 sierpnia).