Wyjątkowy mecz Pierre-Emericka Aubameyanga

Piątkowe starcie Borussii Dortmund z SC Freiburg w ramach 5. kolejki Bundesligi (23 września, godz. 20:30) będzie wyjątkowe dla czołowego napastnika dortmundzkiego zespołu Pierre-Emericka Aubameyanga.

Jeśli 27-letni Gabończyk wystąpi w piątkowym meczu będzie to bowiem jego jubileuszowy, setny już występ na boiskach niemieckiej ekstraklasy.

W dziewięćdziesięciu dziewięciu dotychczasowych meczach rozegranych w Bundeslidze, grający od lata 2013 roku w trykocie Borussii Dortmund Aubameyang, uzyskał imponujące pięćdziesiąt osiem goli i zaliczył siedemnaście asyst.

Obok Roberta Lewandowskiego, 27-latek jest najlepszym aktualnie napastnikiem grającym w niemieckiej ekstraklasie. Na boiskach Bundesligi, na listę strzelców ten wpisuje się średnio co sto dwadzieścia osiem minut. Dla porównania - Lewandowski na zdobycie gola potrzebuje jedynie sześciu minut mniej.

Najbardziej udanym dotychczasowym sezonem Aubameyanga w niemieckiej ekstraklasie był miniony, który ukończył z dwudziestoma pięcioma trafieniami na koncie i tytułem wicekróla strzelców Bundesligi. W aktualnych rozgrywkach, bramkostrzelny reprezentant Gabonu uzyskał jak na razie cztery gole i na chwilę obecną traci do liderującego w rankingu Lewandowskiego, jedno oczko.

Szansę na dogonienie, a nawet wyprzedzenie Polaka, Aubameyang będzie miał już w piątkowy wieczór. Wprawdzie SC Freiburg nie należy do jego ulubionych rywali, ale z pomocą dortmundzkiej drużyny, która wygrała aż dziesięć ostatnich starć na boiskach niemieckiej ekstraklasy z rywalem z Freiburga, zadanie będzie to jak najbardziej możliwe do wykonania.