"Kicker": Lewandowski najgorszy w Bayernie

Tylko trzech polskich reprezentantów zaprezentowało się w miniony weekend na boiskach niemieckiej ekstraklasy. W pełnym wymiarze czasowym zagrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, podczas gdy Eugen Polanski zaliczył jedynie 32-minutowy epizod w wygranym przez jego zespół 3:0 spotkaniu z Bayerem Leverkusen. Cała trójka nie zachwyciła jednak swoimi występami, co nie uszło uwadze dziennikarzy "Kickera".

Kapitan reprezentacji Polski w wygranym przez Bawarczyków 2:0 starciu z Borussią Moenchengladbach, przez cały mecz oddał zaledwie dwa strzały na bramkę rywala i po raz kolejny nie zdołał przyczynić się do zwycięstwa swojej drużyny. Jego występ bardzo surowo, bo na "4" (gdzie "1" oznacza skalę światową, a "6" występ poniżej krytyki) ocenili redaktorzy "Kickera". Lewandowski był w ich opinii także najgorszym zawodnikiem w szeregach Bayernu, którzy wystąpili w sobotnim starciu ze Źrebakami.

Nie lepiej w ocenie wypadł drugi z polskich reprezentantów Łukasz Piszczek, który rozegrał dziewięćdziesiąt minut w zremisowanym 3:3 przez jego zespół szalonym starciu z ligowym słabeuszem FC Ingolstadt. Podobnie jak Lewandowskiemu, wystawiono mu jedynie "czwórkę", co było jedną z najgorszych not wśród zawodników Borussii Dortmund. Niżej od doświadczonego obrońcy zostali ocenieni jedynie Marc Batra oraz Park Joo-ho, którym przyznano po "piątce".

W zestawieniu polskich reprezentantów niedużo lepiej, ale mimo wszystko najlepiej wypadł w minionej kolejce Eugen Polanski, który w spotkaniu w Leverkusen na boisku pojawił się dopiero w 58. minucie, gdy jego zespół prowadził już dwiema bramkami i nie mógł zrobić wiele złego. Jego występ dziennikarze "Kickera" uznali za przeciętny ("3").

Spośród wszystkich zaś zawodników Bundesligi, którzy wystąpili na boiskach niemieckiej ekstraklasy w miniony weekend, najwyżej ocenieni zostali: Marco Fabian i Vallejo Jesus (obaj z Eintrachtu Frankfurt), pomocnik FC Schalke 04 Nabil Bentaleb, gwinejski as RB Lipsk Naby Keita oraz węgierski przedstawiciel SV Darmstadt 98 Laszlo Kleinheisler. Całej piątce przyznano notę "1,5".