Mueller po 999 minutach przełamał strzelecką niemoc

W spotkaniu 14. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie VfL Wolfsburg aż 5:0. Jedną z bramek na konto mistrza Niemiec dołożył Thomas Mueller. Dla doświadczonego niemieckiego snajpera było to pierwsze trafienie uzyskane na boiskach niemieckiej ekstraklasy od ponad siedmiu miesięcy.

W spotkaniu z pogrążonymi w głębokim kryzysie Wilkami 27-letni Mueller, dla którego był to 12. występ w tym sezonie Bundesligi, na listę strzelców wpisał się w 76. minucie, wykorzystując świetnie podanie od Arjena Robbena.

Uderzeniem z siódmego metra reprezentant Niemiec podwyższył prowadzenie Bawarczyków na 4:0 i przełamał zarazem swoją fatalną serię, ostatnich 12 meczów z rzędu w rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy i dokładnie 999 minut, bez zdobyczy bramkowej. Dla Muellera była to również 28. próba strzelecka w tym sezonie Bundesligi, która w końcu zakończyła się sukcesem.

- Cieszę się, że udało mu się wreszcie trafić do bramki. Nawet jeśli nie robił tego jednak dotychczas, to i tak wykonywał kawał dobrej roboty na boisku - pochwalił Muellera na pomeczowej konferencji prasowej, szkoleniowiec Bayernu, Carlo Ancelotti.