Aubameyang przełamał strzelecką niemoc

Zaledwie 24 godziny wcześniej Thomas Tuchel podkreślał na konferencji prasowej, jak niezwykle ważnym zawodnikiem w szeregach Borussii Dortmund jest Pierre-Emerick Aubameyang i jak w wielkim stopniu dortmundczycy są od niego zależni. Na szczęście dla nich, wszystko wskazuje na to, że 27-letni Gabończyk pokonał swój mini kryzys, z jakim zmagał się w minionych tygodniach i znów jest w wyborowej formie strzeleckiej.

W sobotnim wyjazdowym spotkaniu 22. kolejki we Fryburgu Aubameyang zdobył bowiem aż dwa gole, przesądzając zarazem o wysokiej wygranej BVB 3:0 w starciu z Freiburgiem. Reprezentant Gabonu, który spotkanie na Schwarzwald-Stadion rozpoczął w wyjściowym składzie wicemistrza Niemiec, na listę strzelców wpisał się kolejno w 55. i 70. minucie meczu.

Łącznie w całym spotkaniu Aubameyang oddał aż osiem strzałów na bramkę - o jeden więcej niż wszyscy zawodnicy Freiburga w tym meczu razem wzięci. Co ciekawe, odkąd ten gra w Bundeslidze jeszcze nigdy wcześniej w żadnym spotkaniu nie udało mu się uderzyć aż tyle razy na bramkę rywala, jak miało to miejsce właśnie w sobotnim starciu we Fryburgu.

I kto wie, czy ten nie poszedłby za ciosem i nie zdobył przynajmniej jednego jeszcze gola, gdyby nie fakt, że trener BVB nie pozwolił mu dokończyć meczu, ściągając z boiska osiem minut przed końcowym gwizdkiem.

Mimo to i te dwe uzyskane przez Aubameyanga trafienia były dla niego wystarczającym powodem do zadowolenia, bo pozwoliły mu przełamać w końcu strzelecką niemoc. A ta towarzyszyła mu przez pięć ostatnich spotkań o stawkę z rzędu, w tym trzech meczach ligowych i łącznie aż 471 minut.

Podwójne trafienie (piąte już zdobyte przez niego w tym sezonie) uzyskane w starciu z fryburczykami umożliwiło mu także powiększenie bramkowego dorobku do 19. goli i obronienie pozycji lidera w rankingu najskuteczniejszych strzelców tegorocznych zmagań Bundesligi. Pierwszą lokatę w zestawieniu Aubameyang dzielić będzie musiał jednak jeszcze przynajmniej do najbliższej kolejki z Robertem Lewandowskim, który w tej serii gier, w spotkaniu z Hamburgerem SV zdobył hat-tricka.