Niedziela rozczarowań w Bundeslidze. 12 goli w trzech meczach

W trzech niedzielnych meczach 27. kolejki Bundesligi padły trzy remisy. Najwięcej emocji dostarczył mecz VfB Stuttgart - FC Heidenheim, w którym kibice obejrzeli aż sześć goli. Spory zawód przeżyli za to sympatycy VfL Bochum.

Co prawda najważniejsze rzeczy w Bundeslidze wydarzyły się w sobotę. Wtedy to Bayer Leverkusen po raz kolejny strzelił gola w doliczonym czasie gry i zrobił jeszcze jeden krok w stronę mistrzostwa Niemiec. Wtedy też Bayern Monachium przegrał z Borussią Dortmund.

Nie oznacza to jednak, że w niedzielę nic się nie działo. Wręcz przeciwnie. Zaczęliśmy od meczu w Augsburgu, gdzie gospodarze rozczarowali i tylko zremisowali z broniącym się przed spadkiem FC Koeln.

Następnie mieliśmy niewiarygodne widowisko w Stuttgarcie. Tam było wszystko. W sumie kibice zobaczyli aż sześć goli, choć po pierwszej połowie nic tego nie zapowiadało. Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy i kolejnego gola Serhou Guirassy'ego. Później VfB Stuttgart poszedł za ciosem, ale samobójcze trafienie Alexandera Nuebela wytrąciło zespół z rytmu.

W dwie minuty dwa gole strzelił Tim Kleindienst i zanosiło się na niespodziewaną przegraną VfB, ale w ósmej minucie doliczonego czasu punkt miejscowym uratował Deniz Undav.

Na zakończenie 27. kolejki Bundesligi VfL Bochum tylko zremisował na własnym boisku z SV Darmstadt 2:2. To spora niespodzianka, bo gospodarze prowadzili już 2:0, a biorąc pod uwagę, że grali z najsłabszym zespołem w tym sezonie, mogli liczyć na zdecydowanie więcej niż tylko punkt w końcowym rozrachunku.

FC Augsburg - 1.FC Koeln 1:1 (1:1)
1:0 Arne Maier 18'
1:1 Davie Selke 33'

VfB Stuttgart - 1. FC Heidenheim 1846 3:3 (1:0)

VfL Bochum - SV Darmstadt 98 2:2 (1:0)

1:0 Philipp Hofmann 30' 2:0 Philipp Hofmann 48' 2:1 Tim Starke 62' 2:2 Oscar Vilhelmsson 76'

źródło: wp.pl