Hoffenheim górą. Stracona szansa Augsburga

W niedzielnym meczu 28. kolejki TSG 1899 Hoffenheim pokonało FC Augsburg 3:1. To kosztowna porażka dla gości, którzy tracą kontakt ze strefą gwarantującą grę w europejskich pucharach.

Po remisie Eintrachtu Frankfurt, zespół FC Augsburg miał szansę zniwelować do trzech punktów stratę do bezpośredniego rywala w walce o szóste miejsce. Ta lokata gwarantuje grę w europejskich pucharach. Jednak Augsburg nie wykorzystał szansy i różnica wynosi już 6 "oczek".

Hoffenheim zdecydowanie lepiej rozpoczęło to spotkanie. Już w 17. minucie zespół Wieśniaków objął prowadzenie po trafieniu Wouta Weghorsta, któremu asystował Pavel Kaderabek.

Już kilka chwil później było 2:0 dla Hoffenheim. Tym razem na listę strzelców wpisał się doświadczony Andrej Kramarić. Goście po tych dwóch ciosach nie potrafili się już podnieść, a miejscowi skupili się na defensywie i kontratakach. Do przerwy więcej goli już nie padło.

Za to po zmianie stron FC Augsburg rzucił się do odrabiania strat. W 61. minucie kontaktowego gola strzelił Ermedin Demirović. To jednak wszystko, na co tego dnia było stać przyjezdnych. W dodatku w 90. minucie gości dobił Ihlas Bebou i ustalił wynik spotkania na 3:1.

TSG 1899 Hoffenheim - FC Augsburg 3:1 (2:0)

1:0 - Wout Weghorst 17' 2:0 - Andrej Kramarić 20' 2:1 - Ermedin Demirović 61' 3:1 - Ihlas Bebou 90'

źródło: wp.pl