Borussia Dortmund - Karpaty Lwów 3:0 (1:0)

W meczu 5. kolejki Ligi Europy grupy J, Borussia Dortmund z trzema reprezentantami Polski
 w składzie pokonała Karpaty Lwów 3:0. Trzecią bramkę strzelił Robert Lewandowski.

Lewandowski, Jakub Błaszczykowski oraz Łukasz Piszczek rozpoczęli mecz w podstawowym składzie. Cała trójka zagrała pełne 90 minut. Bramki dla gospodarzy strzelali Japończyk Shinji Kagawa (5. min), Niemiec Mats Hummels (49. min) oraz Lewandowski, który golkipera gości pokonał w 89. minucie spotkania, wykorzystując dobre podanie Nuriego Sahina.

Niemiecki zespół do ostatniej kolejki będzie zmuszony walczyć o wyjście z grupy, bowiem po 5 rozegranych meczach Borussię (8 pkt) wyprzedzają Paris Saint-Germain (11 pkt) oraz Sevilla (9 pkt).